Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 07:00 - 00:00

Pazar: Açık

Telefonlar

0312 473 53 63

0533 510 59 08

Faydalı Bilgiler

  Kombi nedir?

  Isıtma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan cihaza verilen isimdir.

  Kombinin sahip olduğu donanımlar nelerdir?

  Kombinin sahip olduğu donanımlar nelerdir? Kombi cihazının içerisinde ısıtma sistemlerinde gerekli olan pompa, termostat, genleşme deposu, denetim panosu gibi sistem ve emniyet parçalarından oluşan donanıma sahiptir.

  Kombi hangi mekânlara uygundur?

  Kombi hangi mekânlara uygundur? Kombiler her türlü binalara uygun olarak kullanılabilmektedir.

  Kombi güvenli midir?

  Kombi güvenli midir? Kombilerin üzerinde güvenlik kitleri bulunur. Bunlar bunlar bacanın geri tepmesi, aşırı ısınması, alev sönmesine, gaz kaçağına ve donmaya karşı TSE standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

  Kombi temizlemek neden gereklidir?

  Kombi temizlemek neden gereklidir? Isınma sorunları yaşamamak için kişilerin kombilerini periyodik olarak temizletmesi gerekir.

  Peteklerin bazıları çok iyi ısınıyor, bazılarının üstü iyi alt kısmı ılık hatta

  Peteklerin bazıları çok iyi ısınıyor, bazılarının üstü iyi alt kısmı ılık hatta soğuk. Neden? Kombiler ısıtma hattı üzerinden peteklere dönüş olarak işler. Dönüş hattı kısa zamanda ısınırsa cihaz rejine girer ve ısıtmayı durdurur. Bu durumda kombiden uzakta kalan petekler iyi ısınmaz. Böyle bir durumda işin uzmanından yardım almak gerekir.

  Sıcak su eskisi gibi gelmiyor neden?

  Sıcak su eskisi gibi gelmiyor neden? Kombilerde zamana bağlı olarak sıcak su temin eden ejanjör ve boylar sistemleri kireçlenir ve kirlenir ortalama 4 yılda bir kombinin sıcak su üreten ejanjörü kireçlenir kirlenir ve ısıtma kapasitesi azalır. Bu durum gaz ve su sarfiyatına neden olur. Kombi tesisat yıkama işleminin yapılması gerekir.

  Bazı kombilerde sıcak su çabuk gelirken, bazı kombilerde geç geliyor. Neden?

  Bazı kombilerde sıcak su çabuk gelirken, bazı kombilerde geç geliyor. Neden? Kombilerin sıcak su temin sistemleri farklıdır. Bu durum ejanjör yapısından kaynaklanmaktadır. Genelde 2 tip ejanjör kullanılmaktadır. Monotermik ejanjör ve Bitermik ejanjör. Monotermikte önce ejanjör ısınır sonra su ısınır. Bitermik ejanjörlü sistemde ise suda ani ısınma gerçekleşir.

  Kombiler kaça ayrılır?

  Kombiler kaça ayrılır? Konvansiyonel ve Yoğuşmalı kombi cihazları. Ateşleme sistemine göre: Elektronik ve pilot ateşlemeli olarak ikiye ayrılır. Baca sistemine göre: Çalışma ilkesine göre bacalı kombi, baca fanlı kombi (yarı hermetik) ve hermetik kombi olarak üçe ayrılır.

  Kombilerin özelikleri nelerdir?

  Kombilerin özelikleri nelerdir? Her kombi farklı özellik taşır. Genel olarak çalışma sistemleri aynı olsa da gelişen teknoloji ile dijital panelli, yüksek alev modülasyonu, yoğuşma teknolojisi, arıza ikaz sistemleri, iç ve dış hava termostatları ve donmaya karşı koruma gibi ilave teknik özellikler kombileri ayrı ayrı modellere ayırır.

  Kombiler nereye monte edilmelidir?

  Kombiler nereye monte edilmelidir? Kombiler açık havaya, dış duvar ve balkon gibi yerlere monte edilemezler. Banyolara monte edilemezler. Dairenizin içinde mutfak ve kapalı balkon içine monte edilebilir. Camekanlı veya plastik camla kaplanmış balkona monte edilebilir.

  Kombinin kullanım ömrü ne kadardır?

  Kombinin kullanım ömrü ne kadardır? Kombi ömrü Sanayi Bakanlığı tarafından 15 yıl olarak belirlenmiştir. Ancak kullanım koşulları ve parçaların değiştirilmesi durumuna göre farklılık gösterebilir.

  Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor, sebebi ne olabilir?

  Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor, sebebi ne olabilir? Bu arıza meydana geldiğinde musluktaki sıcak su akışında dalgalanma olması gerekir. Bir ısınır bir soğur. Normalde sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyor. Cihaz siz suyu açtığınızda kalorifer kısmını kapatma işlemini tam anlamıyla yapamadığından bu sorun ortaya çıkar.

  Kombi çalışıyor fakat ısıtmıyor sebebi ne olabilir?

  Kombi çalışıyor fakat ısıtmıyor sebebi ne olabilir? a) Kalorifer termostat derecesi düşük olabilir b) Kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkalı olabilir c) Peteklerinizi ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. d) Kombinin ısıyı algılayan aksamlarında sorun olabilir. e) Petekler kapalı olabilir( alt ve üst vana acık olacak) f) Cihazınızda problem olabilir(lütfen güvendiğiniz bir tenkis servis çağırınız.

  TESİSATIMI NEDEN TEMİZLETMELİYİM ?

  TESİSATIMI NEDEN TEMİZLETMELİYİM ? Isıtma tesisatları içerisinde bulunan farklı metal ve plastikler ile tesisat akışkanı olan su, sürekli bir kimyasal reaksiyon içerisindedir. Bu etki sonucu ortaya çıkan olaya korozyon denilmektedir. Farklı metallerin bir ara bulunması ile galvanik korozyon, suyun metaller üzerinde oluşturduğu etkiye ise kimyasal korozyon adı verilmektedir. Korozyon , metallerden aşındırdığı malzemeler ile suyu paslı ve kireçli bir yapıya dönüştürmektedir. Oluşan bu pas ve kireç zaman içerisinde tabakala

   

WhatsApp Destek